Rekrutacja pracowników

Twoja firma się rozwija i właśnie nadszedł czas, aby zatrudnić pierwszych lub kolejnych pracowników? Rekrutacja pracowników to długotrwały proces. Jak przygotować opis oferty pracy? Jak wybrać najlepszych kandydatów? Jeżeli czujesz, że przydałaby Ci się pomoc, to jesteś pod właściwym adresem – znajdźmy razem pracowników dla Twojej firmy!

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Rekrutacja pracowników – na czym polega?

Opublikowanie ogłoszenia, zgromadzenie dokumentów aplikacyjnych kandydatów i następnie podpisanie umowy z wybraną osobą – na tym polega rekrutacja pracowników w firmie. Proces rekrutacji może wydawać się sprawą banalną. Niestety, teoria różni się od praktyki. Łatwo popełnić błędy i w procesie rekrutacji wyłonić osobę, która już po kilku tygodniach pracy złoży wypowiedzenie. To jeden z powodów przemawiających za współpracą ze specjalistami od rekrutacji.

 

Jak wygląda proces rekrutacji pracowników w B8 Recruitment?

Proces pozyskiwania pracowników może różnić się w zależności od potrzeb organizacji. Najczęściej jednak w profesjonalnym procesie rekrutacji można wyróżnić 5 etapów – są to:

 1. Przygotowanie ogłoszenia o pracę

Aby dotrzeć do właściwych kandydatów, trzeba przygotować ofertę pracy. Treść ogłoszenia możemy przygotować za Ciebie, jednak musisz nam udzielić informacji – musimy wiedzieć, kogo chcesz zatrudnić, na jakich zasadach i jaki będzie zakres pracy nowego pracownika lub nowych pracowników.

 1. Selekcja otrzymanych ofert

Kolejnym krokiem do znalezienia wykwalifikowanych pracowników jest selekcja dokumentów aplikacyjnych. Wykorzystując narzędzia rekrutacji, możemy szybko sprawdzić, czy osoba, która odpowiedziała na ofertę:

 • posiada wymagane kwalifikacje i umiejętności
 • dysponuje odpowiednimi uprawnieniami i kursami
 • sprawdzić dotychczasowe doświadczenie zawodowe
 • określić poziom znajomości języka w przypadku cudzoziemców
 1. Rozmowa telefoniczna z kandydatem

To wstępna selekcja kandydatów. W ten sposób możemy zorientować się m.in. w doświadczeniu potencjalnego kandydata. Na tym etapie odbywa się też weryfikacja kompetencji, jakich posiadanie zadeklarował kandydat, oraz przekazanych przez niego dokumentów.

 1. Rozmowa kwalifikacyjna

Poprzednie etapy rekrutacji pozwalają przeprowadzić selekcję kandydatur. Na rozmowę kwalifikacyjną  zaprasza się jedynie wąskie grono aplikujących – maksymalnie kilka osób, jeżeli do obsadzenia jest tylko jedno stanowisko. W rozmowie może uczestniczyć pracodawca lub pracownik działu HR.

 1. Podpisanie umowy

Jeżeli pracownik przyjął złożoną mu ofertę, ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. W zależności od oczekiwań pracodawcy, rekrutacja pracowników może obejmować zapoznanie nowych pracowników ze specyfiką firmy czy wsparcie w integracji z zespołem.

Rekrutacja pracowników – oferowane opcje

Wiemy, że pracodawcy mają różne potrzeby i dlatego też działamy elastycznie. Dla Twojej firmy możemy znaleźć zarówno pracowników na stałe, jak i tylko na czas realizacji konkretnego projektu. W ramach usług rekrutacyjnych prowadzimy rekrutację potencjalnych kandydatów do:

 • pracy w Polsce i za granicą – to stała praca, w ramach której pracodawca zapewnia na danym stanowisku zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin;
 • pracy tymczasowej – zamiast wiązać się z pracownikami na dłużej, korzystasz z ich pracy, gdy tego potrzebujesz.

Nie chcesz prowadzić rozmów kwalifikacyjnych i zajmować się rozliczaniem pracowników? Nie musisz. Oferujemy outsourcing, w ramach którego przejmujemy sprawy kadrowe. Korzyść dla Twojej firmy? Spore oszczędności i brak konieczności pilnowania terminów. To tylko niektóre zalety współpracy z nami.

Wsparcie w rekrutacji pracowników – postaw na profesjonalizm B8 Recruitment!

Proces rekrutacyjny i znalezienie pasującego kandydata to zadanie dla specjalistów – wiemy, jak przygotować treść ofert pracy i jak szukać pracowników o konkretnych umiejętnościach. Zdaj się na nas. Działamy szybko, merytorycznie i nie ma dla nas znaczenia liczba potrzebnych pracowników – z naszych usług mogą skorzystać również firmy, które chcą zatrudnić jedną osobę.