Utrzymanie ruchu

Utrzymanie ruchu w zakładzie produkcyjnym polega na zachowaniu należytej sprawności technicznej parku maszynowego oraz linii technologicznych. Regularne przeglądy, kontrole, zapobieganie usterkom, czy też szybka realizacja napraw w przypadku awarii – za te zadania odpowiedzialny jest zespół wykwalifikowanych specjalistów. Nie każdy zakład musi zajmować się tymi pracami technicznymi samodzielnie. Aby mieć pewność, że firmowe zasoby znajdują się w dobrych rękach, warto postawić na outsourcing i przekazać zadania związane z utrzymaniem ruchu maszyn i urządzeń specjalistycznej firmie zewnętrznej.
Utrzymanie ruchu w zakładzie produkcyjnym
Doświadczony wykonawca podczas realizacji usługi utrzymania ruchu

Usługi utrzymania ruchu – co możesz zyskać?

Firmy specjalizujące się utrzymaniem ruchu wykorzystują doświadczenie oraz umiejętności wykwalifikowanej kadry do nadzorowania i realizowania prac technicznych, a także prowadzenia działań prewencyjnych. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do wiedzy zdobywanej podczas pracy z wieloma zakładami działającymi na całym świecie. Najlepsi eksperci potrafią sprostać oczekiwaniom klientom nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Powierzając utrzymanie ruchu zewnętrznemu podmiotowi, przedsiębiorstwo może skupić się na prowadzeniu działalności biznesowej, jednocześnie mając pewność, że maszyny i urządzenia będą zawsze gotowe do bezawaryjnej pracy.

 

Wybór kompleksowej usługi utrzymania ruchu pozwala również zoptymalizować koszty operacji związanych z nadzorem stanu technicznego parku maszynowego. Bogata wiedza specjalistów sprawia, że wdrażanie w zakresie metodologii prac oraz rozwiązań organizacyjnych staje się znacznie szybsze, zaś raportowanie i analizy – prostsze i intuicyjne. Ścisła kontrola wspiera precyzyjne określanie celów jakościowych, a także umożliwia redukcję kosztów ukrytych związanych z nieprawidłowościami w działaniu maszyn.

Kompleksowe utrzymanie ruchu w zakładzie produkcyjnym

Nasze usługi utrzymania ruchu obejmują zarządzanie zasobami, procesami oraz wyposażeniem w taki sposób, aby zwiększyć wydajność i dostępność maszyn, a co za tym idzie, zoptymalizować koszty utrzymania parku maszynowego. Nie musisz wierzyć nam na słowo – oferujemy precyzyjne pomiary, analizy oraz raportowanie KPI potwierdzających naszą skuteczność. Prawdziwym sukcesem jest dla nas obustronne zadowolenie, dlatego w ramach partnerskiej współpracy dążymy do osiągnięcia złotego środka umożliwiającego osiągnięcie wysokiej dostępności oraz sprawności technicznej maszyn przy możliwie niskich kosztach.

Utrzymanie ruchu to nie tylko reagowanie na awarie i problemy techniczne. Istotą działania jest wyciąganie wniosków i zapobieganie występowaniu podobnych problemów w przyszłości. Prewencja polegająca na planowaniu regularnych przeglądów i napraw to sposób na bieżące utrzymanie parku maszynowego w jak najlepszym stanie.

Planowanie regularnych przeglądów i napraw sposobem na utrzymanie ruchu w zakładzie produkcyjnym

Utrzymanie ruchu – zaufaj naszemu doświadczeniu!

W B8 Group świadczymy kompleksowe usługi utrzymania ruchu na najwyższym poziomie. Od wielu lat działamy dla klientów z różnych segmentów przemysłu, co przekłada się na umiejętność odpowiedniego reagowania w przypadku wystąpienia niespodziewanej sytuacji. W naszym zespole znajduje się 80 wykwalifikowanych specjalistów, posiadających niezbędną wiedzę techniczną, w tym 10 inżynierów. Szerokie zaplecze warsztatowe połączone z bogatą gamą usług dodatkowych pozwala nam oferować indywidualne podejście do realizacji procesów związanych z utrzymaniem ruchu w firmach produkcyjnych. W swojej pracy skupiamy się na redukcji kosztów, dostosowaniu strategii eksploatacyjnych maszyn do ich krytyczności, a także dostosowaniu częstotliwości planowanych prac do stanu technicznego urządzeń.

Mamy doświadczenie we współpracy z dużymi i wymagającymi przedsiębiorstwami takimi jak: JOYSONQUIN Automotive Systems, LG Electronics oraz MetalERG. Ty również możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów. Skup się na tym, co najważniejsze dla Twojego biznesu – my zajmiemy się resztą! Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej informacji dotyczących współpracy.

W ramach usługi utrzymania ruchu zajmujemy się:

Utrzymanie ruchu krok po kroku

1. Zapytanie

Klient przekazuje zapytanie ofertowe obejmujące zakres prac. Może to zrobić mailem, przez formularz lub telefonicznie.

2. Wizja lokalna

Organizujemy spotkanie z klientem w zakładzie produkcyjnym, aby ocenić możliwości techniczne i logistyczne projektu.

3. Oferta

Wysyłamy ofertę dopasowaną do zakresu zapytania i szczegółów ustalonych podczas spotkania z klientem.

4. Realizacja

Realizujemy projekt zgodnie z założeniami zapisanymi w zamówieniu i ofercie potwierdzonej przez klienta.

320+

tyle realizacji mamy na koncie

34000+ ton

tyle maszyn już przewieźliśmy

140 + klientów

zleceniodawcy wracają do nas i polecają innym

75+ projektów zagranicznych

w Unii Europejskiej, ale też w Meksyku, Kanadzie czy Turcji

80 techników

o różnych specjalnościach realizuje projekty w Polsce i na świecie

10 inżynierów

zarządza u nas projektami

Zaufali nam:

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Oferta była taka,, że nawet można byłoby się pokusić o niepodpisywanie umowy, bo wszystko w niej jest. To zaoszczędza mój czas, bo nie muszę dopytywać. To nie może być też dwudziestostronnicowa książka. Powinna być precyzyjna, jasno podzielona, kiedy mówimy o warunkach usługi, kiedy mówimy o płatnościach, kiedy mówimy o terminach. To jest bardzo istotne, żeby też była przejrzysta.

Artur Musialak

Production Engineer at Essilor

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o utrzymanie ruchu

Tak, realizujemy projekty, począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i
uruchomieniu kończąc.
Tak, świadczymy usługi utrzymania ruchu terenie całego kraju.
Tak, świadczymy usługi utrzymania ruchu na terenie całej Europy i całego świata (na
przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach małych i dużych, prostych i skomplikowanych.
Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń utrzymania ruchu i zawsze szukamy
optymalnych rozwiązań. Sprawdź przykłady naszych realizacji.
Jesteśmy bardzo elastyczni – realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Tak, bardzo często realizujemy zlecenia przygotowania maszyn do transportu.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów