Relokacja maszyn

Relokacje maszyn przemysłowych polegają na przenoszeniu urządzeń w wybrane miejsce. Choć zadanie nie brzmi na skomplikowane, w rzeczywistości wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu i sztabu ekspertów. Dlatego musi ono zostać powierzone fachowcom, którzy zagwarantują przeprowadzenie procesu w sposób bezpieczny, a co najważniejsze – zapewnią prawidłowe działanie sprzętu po relokacji. Kiedy konieczna jest relokacja maszyn oraz urządzeń przemysłowych i na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?

Przenoszenie maszyn przemysłowych

Przenoszenie maszyn – kiedy jest potrzebne?

Przeniesienia maszyn można dokonać zarówno w zakresie zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Zewnętrzne przemieszczanie maszyn następuje, gdy przedsiębiorstwo przenosi zakład w inne miejsce. Relokacje przemysłowe są również niezbędne, gdy firma decyduje się na powiększenie obszaru działania czy musi zmienić sposób prowadzenia procesów.

Przenoszenie maszyn dzieli się na 6 etapów:

  • demontaż i pakowanie maszyn,
  • transport do miejsca załadunku,
  • załadunek,
  • transport,
  • rozładunek maszyn,
  • montaż i podłączenie urządzeń.

Relokacja maszyn przemysłowych jest odpowiedzialnym zadaniem. Prawidłowe przestawianie maszyn to nie tylko sam transport z jednego miejsca w drugie. Na każdym ze wspomnianych etapów należy bowiem zadbać o bezpieczeństwo pracowników, a także właściwą ochronę sprzętu, gwarantującą, że po podłączeniu sprzęt będzie działać tak, jak należy. Cały proces nie może przy tym zakłócać dotychczasowej pracy zakładu.

 

Profesjonalna relokacja maszyn – jak wybrać wykonawcę?

Relokacja przemysłowa to przedsięwzięcie, którego mogą się podjąć jedynie nieliczni. Dlaczego? Firma, która zajmie się przeniesieniem sprzętu, musi posiadać specjalistyczny sprzęt, który umożliwi prawidłowe zarządzanie procesem na każdym ze wskazanych etapów. Głównym zadaniem jest zapewnienie niezawodnego funkcjonowania sprzętu na miejscu docelowym. Wszystkie operacje muszą być też nadzorowane przez doświadczonych specjalistów. Wybierając wykonawcę relokacji maszyn i urządzeń przemysłowych, należy się więc upewnić, że firma posiada niezbędne zasoby, które umożliwią właściwe przeprowadzenie całego procesu.

Relokacje maszyn – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Od lat świadczymy usługi relokacyjne dla mniejszych i większych przedsiębiorstw działających w branży przemysłowej. Posiadamy zaawansowany technologicznie sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas relokacji maszyn oraz na jakie nieprzewidziane zdarzenia należy być przygotowanym. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – dokładnie planujemy wszelkie działania i synchronizujemy je tak, aby pozostałe procesy prowadzone na terenie zakładu zostały niezakłócone. Gwarantujemy pełen zakres usług – od demontażu, aż po montaż i uruchomienie maszyn w miejscu docelowym.

Planujesz relokację przemysłową? Skorzystaj z oferty doświadczonej firmy! Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów dotyczących oferty.

Sprawdź też:
Montaż i demontaż maszyn
Relokacja linii produkcyjnych
Relokacja fabryk

Sprawdź nasze pozostałe usługi