Praca tymczasowa

Praca tymczasowa to nie tylko prace sezonowe i rekrutacja pracowników niższego szczebla, zobacz jak wielu wyzwaniom, jakie dziś przed pracodawcami stawia rynek pracy, możesz sprostać dzięki temu rozwiązaniu!

Co to jest praca tymczasowa?

Usługa pracy tymczasowej polega na przekazaniu agencji pracy obowiązków związanych z rekrutacją pracowników i ich późniejszą kompleksową obsługą.

Formalnym pracodawcą jest agencja, klient pełni rolę pracodawcy użytkownika. Dzięki tej formie współpracy klient zdejmuje z siebie szereg powinności, które od tej pory wykonuje za niego B8 Recruitment. To my jesteśmy odpowiedzialni za przeprowadzenie skutecznego procesu rekrutacji, oraz wszelkie obowiązki pracodawcy wobec pracownika, m.in: wypłatę wynagrodzeń, obsługę prawną i podatkową, koordynację, rozliczanie czasu pracy, wystawianie zaświadczeń, itd.

Usługa pracy tymczasowej pozwala na szybkie uzupełnienie braków kadrowych, zapewnia duża dozę elastyczności, a jednocześnie nie wyklucza długofalowej współpracy z pracownikami.

Na jakie stanowiska pozyskujemy pracowników do pracy tymczasowej.

Najczęściej nasi klienci korzystają z pracowników tymczasowych obsadzając takie stanowiska jak:

  • pracownik fizyczny,
  • pracownik produkcyjny,
  • magazynier,
  • operator maszyn,
  • operator maszyn CNC,
  • operator wózka widłowego
  • monter
  • kontroler jakości
  • pracownik administracyjny
  • i wiele innych.

Praca tymczasowa ma wiele zastosowań i już od dawna nie odnosi się tylko do prostych prac. Wielu klientów traktuje pracę tymczasową jako czas w którym mogą sprawdzić pracownika, tak jak na okresie próbnym, tzw. try & hire. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi przejęcia, który pozwala na przejście pracownika na zatrudnienie bezpośrednio u pracodawcy. Popularność, którą cieszy się ta forma zatrudniania pracowników wynika z szerokiego spektrum możliwości, kiedy może zostać zastosowana. Jest nieoceniona przy okresowych brakach kadrowych, typu sezon urlopowy. Świetnie sprawdza się przy okazji sezonowego zwiększonego zapotrzebowania na pracę, np. w szczytach produkcyjnych. Jest też sposobem na budowanie stałego zespołu pracowników, którzy chcą związać się z pracodawcą na dłużej.

Praca tymczasowa – korzyści dla pracodawcy

Skorzystanie z usług pracy tymczasowej za pośrednictwem B8 Recruitment ma wiele korzyści. Pracodawca, dzięki naszym działaniom, dociera do szerszego grona kandydatów. Stanowimy wsparcie bądź trzon Twoich działań rekrutacyjnych, czy to realizując je od A do Z, czy uzupełniając pracę Twojego działu HR. Jesteśmy również odpowiedzialni za wszelkie obowiązki pracodawcy wobec pracowników. Zajmujemy się całą obsługą kadrowo-płacową, prawną i podatkową. Dzięki rozwiązaniu pracy tymczasowej ograniczysz koszty związane z bezpośrednim zatrudnianiem pracowników.

Dodatkowym aspektem jest sam charakter usługi pracy tymczasowej. Jest to bardzo elastyczna forma, która pozwala na dostosowanie wielkości załogi do ilości pracy jaką trzeba wykonać. Świetnie sprawdza się w branżach, w których występuje sezonowość i gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na pracowników.

Praca tymczasowa – korzyści dla pracownika

Pracownicy, którzy znajdują zatrudnienie dzięki B8 Recruitment w ramach usługi pracy tymczasowej mogą liczyć na pełne wsparcie w trakcie całego procesu rekrutacji. Naszym obowiązkiem jest dokładne przedstawianie warunków pracy i systemu wynagrodzeń. Kandydat odpowiadając na nasze ogłoszenie, może być pewny, że zostanie potraktowany jak partner.

Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego dopasowania na linii pracownik – pracodawca, dlatego też za każdym razem przeprowadzamy wywiad z kandydatem, tak aby móc zaproponować mu najlepsze z dostępnych rozwiązań. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pomożemy napisać CV, przygotujemy do rozmowy o pracę, pomożemy w formalnościach. Po rozpoczęciu pracy, zapewniamy wsparcie i opiekę na każdym etapie współpracy z pracownikiem tymczasowym.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy w zakresie pracy tymczasowej w B8 Recruitment?

Naszym mottem jest: Przyjazny proces rekrutacyjny dopasowany do Twoich potrzeb. Nasze działania zmierzają do skutecznego i szybkiego zrealizowania zamówienia klienta przy jednoczesnej dbałości o komfort i bezpieczeństwo kandydata. Naszą misją jest łączenie talentów z najlepszymi pracodawcami. Cel ten osiągamy dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych, dzięki którym docieramy do większej ilości potencjalnych pracowników.

Kandydaci mogą liczyć na pełne wsparcie, szybkie przekazywanie informacji i doradztwo personalne. B8 Recruitment to gwarancja jakości oraz rekrutacja z ludzką twarzą.

Współpraca krok po kroku

1. Rozpoznanie potrzeb

Każdorazowo model współpracy jest określany wspólnie z klientem, bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu. Dokładnie określamy rodzaj wyzwania, z jakim boryka się klient w kontekście potrzeb rekrutacyjnych i innych wymogów biznesowych

2. Dopasowanie usługi

Na podstawie informacji przekazanych przez klienta dopasowujemy optymalne rozwiązanie. Mogą to być usługi: rekrutacja stała, praca tymczasowa oraz outsourcing

3. Propozycja współpracy

Prezentujemy ofertę skrojoną na miarę, uwzględniającą potrzeby biznesowe klienta.

4. Realizacja

Przechodzimy do realizacji procesów rekrutacyjnych, mając na uwadze charakter pracy oraz wymagania klienta co do kandydatów.

Zaufali nam:

Zanim przedstawimy Ci naszą propozycję współpracy przy rekrutacji pracowników, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Artur Musialak

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Tak, rekrutujemy pracowników do firm w całej Polsce i za granicą.

Tak, najczęściej realizujemy projekty na terenie takich krajów jak Niemcy, Belgia, Holandia, Dania czy Szwecja.

Tak, rekrutujemy pracowników również z innych krajów. Jesteśmy gotowi dostarczyć pracowników z całego świata.

Podejmujemy współpracę już od 1 pracownika.

Tak, mamy doświadczenie przy realizacji krótkoterminowych projektów.

Nasz zespół ma doświadczenie w rekrutacji stanowisk od najniższego do najwyższego szczebla.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów