Relokacja fabryk

Przenoszenie maszyn lub urządzeń jest dość częstym zjawiskiem w branży przemysłowej i produkcyjnej. Zdarza się jednak, że istnieje konieczność relokacji całej fabryki – kompletne wyposażenie, w tym ciężki sprzęt czy linie technologiczne muszą zostać przeniesione w nowe miejsce stacjonowania firmy. Jak zrealizować to zadanie?

Relokacja fabryk – z czym się wiąże?

Relokacje fabryk często mają miejsce w branży budowlanej w przedsiębiorstwach działających na szeroką skalę. Można oczywiście wysyłać pracowników w delegacje i wyposażyć wszystkie placówki w osobny sprzęt, jednak nie jest to zbyt opłacalne – zwłaszcza jeśli w kolejnym miejscu stacjonowania planowane jest wykonanie jednego projektu. W takim przypadku tworzenie nowego zakładu jest po prostu nieekonomiczne. Koszt zakupu urządzeń czy też cena i czas niezbędny do uzyskania pozwoleń znacznie obniżają rentowność zlecenia. Zamiast tego wykonuje się więc relokacje fabryk.

Przenoszenie fabryk jest zadaniem, którego mogą podjąć się jedynie specjalistyczne firmy wyposażone w odpowiednie zasoby. Taka misja wymaga przede wszystkim dobrego planu, sztabu ekspertów oraz zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Profesjonalna relokacja fabryk – jak wybrać wykonawcę?

Przy wyborze wykonawcy, który zajmie się relokacją fabryki, należy mieć na uwadze przede wszystkim jego doświadczenie oraz możliwości technologiczne. Warto również sprawdzić dotychczasowe realizacje – jeśli wykonawca może pochwalić się wykonanymi do tej pory zleceniami, można mieć przekonanie, że i w tym przypadku wykona swoją pracę z zadowalającym efektem. Warto również sprawdzić podejście wykonawcy do realizacji projektu. Odpowiednie planowanie działań oraz jasna i swobodna komunikacja w relacji między wykonawcą a klientem stanowią gwarancję rzetelności.

Czym jest relokacja maszyn

Przenoszenie fabryk – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Nasza firma ma na swoim koncie dziesiątki skutecznych realizacji zleceń związanych z przenoszeniem fabryk. Relokacja ciężkiego sprzętu, transfery międzynarodowe, praca z urządzeniami przemysłowymi, a nawet samolotami – to wyzwania, z którymi mierzymy się regularnie. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt umożliwiający swobodny transport do miejsca docelowego, a planowaniem działań zajmuje się wykwalifikowana kadra specjalistów.

Jedyne, co może Cię zaskoczyć w naszej współpracy, to nasza skuteczność! Chcesz się o tym przekonać? Jeśli szukasz wykonawcy oferującego relokację fabryk, już teraz skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Sprawdź nasze pozostałe usługi

Relokacja linii produkcyjnych
Montaż i demontaż maszyn
Relokacja maszyn
Projekt i budowa linii montażowych