Demontaż linii produkcyjnych

Demontaż linii produkcyjnych wykonuje się przeważnie podczas rozbudowy lub relokacji fabryki. Zadanie to wymaga zaangażowania wykwalifikowanej kadry oraz specjalistycznych urządzeń. Prace powinny przebiegać w sposób sprawny, bezpieczny i niezakłócający pozostałych operacji mających miejsce na terenie zakładu. W jaki sposób przeprowadzić demontaż linii produkcyjnej i dlaczego warto zlecić to zadanie sprawdzonemu wykonawcy?

Demontaż linii produkcyjnych – co wchodzi w zakres usługi?

Demontaż linii produkcyjnych obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich są konsultacje z klientem i stworzenie harmonogramu uwzględniającego potrzeby oraz możliwości zleceniodawcy. Prace są planowane w taki sposób, aby miały minimalny wpływ na pozostałe zadania realizowane w tym czasie na hali. Dodatkowym plusem jest możliwość wcześniejszego przygotowania obszaru na przyjazd techników – demontaż linii produkcyjnej wiąże się bowiem z koniecznością wyprowadzenia elementów instalacji na zewnątrz zakładu. Ustalenie harmonogramu działań pozwala wytyczyć odpowiednie ścieżki oraz uprzedzić pracowników zakładu o obecności techników.

Demontaż wymaga zastosowania zaawansowanego sprzętu, który pozwoli bezpiecznie przetransportować elementy linii produkcyjnych o dużych gabarytach. W naszym parku maszynowym znajdują się specjalistyczne dźwigi, maszyny hydrauliczne, rolki czy platformy. Demontaż linii produkcyjnej obejmuje także pakowanie oraz zabezpieczanie transportowanych podzespołów. Zajmujemy się również załadunkiem i rozładunkiem, organizacją transportu i przeniesieniem zdemontowanych elementów do nowej lokalizacji, a w razie potrzeby przygotowaniem ich do utylizacji.

Bezpieczny demontaż linii produkcyjnych dla przemysłu

Dysponujemy zaawansowanym zapleczem technicznym umożliwiającym prawidłowy demontaż linii produkcyjnej. W naszym parku maszynowym znajdują się dźwigi, suwnice, podnośniki hydrauliczne, rolki i platformy transportowe czy poduszki powietrzne. Tak bogaty zestaw maszyn i urządzeń niezbędnych do sprawnego demontażu instalacji pozwala nam podejmować się nawet najbardziej wymagających zadań.

Mamy wieloletnie doświadczenie w demontażu linii produkcyjnych poparte licznymi realizacjami. Zajmowaliśmy się demontażem pieca hutniczego o wadze 350 ton, a do wykonania tego zadania niezbędne było odpowiednie planowanie oraz przygotowanie specjalnych torowisk, które umożliwiły sprawny demontaż ciężkich elementów. Wykonaliśmy także demontaż i utylizację zbędnej linii produkcyjnej dla klienta działającego w branży automotive – nasi technicy odłączyli media i zdemontowali instalację, która następnie została wyprowadzona z hali. Demontaż obejmował w tym przypadku także usunięcie wiszącej infrastruktury w celu przygotowania miejsca na kolejny montaż linii produkcyjnych.

Demontaż linii produkcyjnych – postaw na najwyższą jakość!

Demontaż linii produkcyjnych stanowi jedną z głównych specjalizacji naszej firmy. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, a nadzorowaniem realizacji prac zajmuje się sztab wykwalifikowanych fachowców. Wszystkie działania planujemy w porozumieniu z klientem, uwzględniając jego potrzeby i możliwości.

Chcesz wykonać demontaż linii produkcyjnej i szukasz sprawdzonej firmy, która zajmie się tym zadaniem? Postaw na rzetelnego wykonawcę z potwierdzonym doświadczeniem w działaniach dla branży przemysłowej! Już teraz sprawdź ofertą dostępną na naszej stronie i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących oferty.

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Mogą Cię zainteresować
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Tak, realizujemy projekty demontażu linii produkcyjnych począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i uruchomieniu kończąc.

Tak, świadczymy usługi demontażu linii produkcyjnych na terenie całego kraju.

Tak, świadczymy usługi demontażu linii produkcyjnych na terenie całej Europy i całego świata (na przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach  małych i dużych, prostych i skomplikowanych. Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń demontażu linii produkcyjnych i zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Przykłady naszych realizacji można znaleźć tutaj: https://b8group.pl/realizacje/  

Jesteśmy bardzo elastyczni – jak najbardziej realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów
Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki
Czym są szafy sterownicze?

Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki. To sposób na uporządkowanie bardzo skomplikowanej i zróżnicowanej aparatury, a także urządzeń elektrycznych, elektronicznych, elektromechanicznych, programowalnych

Czytaj więcej >>