Relokacje linii technologicznych​

Relokacje linii technologicznych polegają na demontażu elementów składających się na linie, przetransportowaniu ich w wyznaczone miejsce oraz montażu i przygotowaniu do pracy w nowej lokalizacji. Zadanie to wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu oraz wykwalifikowanych fachowców. Odpowiedni montaż ma wpływ na prawidłową pracę linii technologicznych, dlatego wykonanie tego zlecenia warto zlecić profesjonalnym firmom zajmującym się sprawnymi i bezpiecznymi relokacjami przemysłowymi.

Relokacje linii technologicznych – jak zaplanować prace?

Relokacja linii technologicznych obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest demontaż linii, następnie wszystkie elementy zostają spakowane, przetransportowane, zamontowane i podłączone w nowym miejscu. Celem jest przygotowanie sprawnie funkcjonującej linii technologicznej.

Relokacja może odbywać się zarówno w obrębie tego samego zakładu, jak i w zakresie zewnętrznym. Przeważnie relokacje odbywają się podczas zmiany siedziby hali przemysłowej, podczas jej rozbudowy lub wprowadzenia zmian w przepływie procesów. W zależności od specyfiki zadania konieczne jest właściwe zaplanowanie działań. Jednym z pierwszych kroków jest ustalenie wspólnie z klientem harmonogramu prac, dzięki któremu będzie on w stanie odpowiednio wcześniej przygotować halę oraz pracowników na obecność zewnętrznych techników. Zaplanowanie zadań pozwoli sprawnie przechodzić do kolejnych etapów relokacji i zminimalizuje wpływ prac na pozostałe procesy realizowane na hali.

W przypadku relokacji linii technologicznych poza obręb jednego zakładu należy także wziąć pod uwagę konieczność wykorzystania pojazdów umożliwiających bezpieczny transport wszystkich elementów – to istotne zwłaszcza podczas relokowania elementów o dużych gabarytach.

Profesjonalne relokacje linii technologicznych

Dlaczego relokację linii technologicznych warto powierzyć fachowcom? Wykonanie zadania wymaga użycia sprzętu, który poradzi sobie z podnoszeniem, przenoszeniem i przetransportowaniem elementów o dużych wymiarach i ciężarze. W tym celu nasza firma wykorzystuje profesjonalne dźwigi i podnośniki hydrauliczne. Planowaniem, nadzorowaniem oraz wykonaniem prac zajmuje się sztab wykwalifikowanych ekspertów.

Nasze umiejętności potwierdzają zadowoleni klienci oraz dotychczasowe realizacje. Na swoim koncie mamy liczne relokacje linii produkcyjnych, technologicznych czy też maszyn. Wieloletnie doświadczenie i bogaty park maszynowy wyposażony w urządzenia zdolne do przenoszenia i transportu elementów o wadze wynoszącej nawet do kilkudziesięciu ton pozwalają nam podejmować się najbardziej wymagających zleceń.

Relokacje linii technologicznych – postaw na ekspertów w branży!

Oferujemy profesjonalne relokacje linii technologicznych zarówno dla mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Nasz park maszynowy jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt umożliwiający sprawną i bezpieczną relokację. Wszystkimi działaniami zajmuje się kadra wykwalifikowanych ekspertów mających odpowiednie umiejętności oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie demontażu, montażu oraz transportu elementów przemysłowych. Wszelkie działania prowadzimy zgodnie z harmonogramem dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Planujesz relokację linii technologicznych i szukasz sprawdzonego wykonawcy? Masz do wykonania szczególnie wymagające zadanie? Chętnie podejmiemy się każdego wyzwania! Już teraz skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły dotyczące współpracy.

Relokacje linii technologicznych krok po kroku

1. Zapytanie

Klient przekazuje zapytanie ofertowe obejmujące zakres prac. Może to zrobić mailem, przez formularz lub telefonicznie.

2. Wizja lokalna

Organizujemy spotkanie z klientem w zakładzie produkcyjnym, aby ocenić możliwości techniczne i logistyczne projektu.

3. Oferta

Wysyłamy ofertę dopasowaną do zakresu zapytania i szczegółów ustalonych podczas spotkania z klientem.

4. Realizacja

Realizujemy projekt zgodnie z założeniami zapisanymi w zamówieniu i ofercie potwierdzonej przez klienta.

515+

tyle demontaży maszyn mamy na koncie

150+ utylizacji

tyle maszyn zutylizowaliśmy

140 + klientów

zleceniodawcy wracają do nas i polecają innym

75+ projektów zagranicznych

w Unii Europejskiej, ale też w Meksyku, Kanadzie czy Turcji

80 techników

o różnych specjalnościach realizuje projekty w Polsce i na świecie

10 inżynierów

zarządza u nas projektami

Zaufali nam:

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Oferta była taka,, że nawet można byłoby się pokusić o niepodpisywanie umowy, bo wszystko w niej jest. To zaoszczędza mój czas, bo nie muszę dopytywać. To nie może być też dwudziestostronnicowa książka. Powinna być precyzyjna, jasno podzielona, kiedy mówimy o warunkach usługi, kiedy mówimy o płatnościach, kiedy mówimy o terminach. To jest bardzo istotne, żeby też była przejrzysta.

Artur Musialak

Production Engineer at Essilor

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Tak, realizujemy projekty począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i uruchomieniu kończąc.

Tak, świadczymy usługi na terenie całego kraju.

Tak, świadczymy usługi na terenie całej Europy i całego świata (na przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach małych i dużych, prostych i skomplikowanych. Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń i zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Przykłady naszych realizacji można znaleźć tutaj: https://b8group.pl/realizacje/  

Jesteśmy bardzo elastyczni – jak najbardziej realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Tak, bardzo często realizujemy zlecenia przygotowania maszyn do transportu.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów