Demontaż urządzeń przemysłowych

Demontaż urządzeń przemysłowych wykonuje się przeważnie w przypadku rozbudowy siedziby zakładu lub w momencie przeniesienia jej do nowej lokalizacji. Niezależnie od okoliczności, demontaż powinien zostać wykonany przez wysokiej klasy specjalistów dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym, wiedzą oraz doświadczeniem. W jaki sposób wykonuje się demontaż urządzeń przemysłowych i jak w realizacji tego zadania może pomóc sprawdzony wykonawca?

Demontaż urządzeń przemysłowych – zakres usług

Demontaż urządzeń przemysłowych, podobnie jak demontaż maszyn czy linii produkcyjnych dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest zaplanowanie prac i ustalenie wspólnie z klientem harmonogramu. Zaletą takiego działania jest możliwość wcześniejszego przygotowania zasobów niezbędnych do demontażu instalacji, takich jak odpowiedni sprzęt. Takie planowanie doceniają również klienci, którzy są w stanie przygotować zakład na przybycie techników i dostosować obszar w celu usprawnienia prowadzonych prac. Dzięki współpracy na tej płaszczyźnie działania związane z demontażem i wyprowadzeniem elementów z terenu zakładu przebiegają sprawnie i bezpiecznie. Wszystkie prace staramy się prowadzić w taki sposób, aby nie utrudniać operacji prowadzonych w tym samym czasie na terenie zakładu. W ten sposób zleceniodawca może pozbyć się zbędnej instalacji, a jednocześnie nie musi martwić się o obniżoną wydajność powodowaną chaosem na obszarze hali.

Po zdemontowaniu elementów instalacji kolejnym krokiem jest wyprowadzenie ich z zakładu. W przypadku detali o dużych gabarytach konieczne jest wówczas wykorzystanie sprzętu zdolnego do przenoszenia oraz transportu elementów o dużym ciężarze. Gdy usunięte podzespoły znajdą się poza terenem hali, następnym krokiem jest przetransportowanie ich do nowej lokalizacji lub – jeśli zajdzie taka potrzeba – do utylizacji.

Nasze usługi obejmują pakowanie, zabezpieczenie transportowanych elementów, załadunek, rozładunek. Na zlecenie klientów zajmujemy się zorganizowaniem transportu lotniczego, morskiego, drogowego standardowego oraz ponadgabarytowego. Możemy także zająć się przygotowaniem zbędnego sprzętu do zniszczenia.

Profesjonalny demontaż urządzeń przemysłowych

Oferujemy profesjonalny demontaż urządzeń przemysłowych. Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, a nasze zaplecze techniczne umożliwia sprawną i bezpieczną realizację prac. Posiadamy m.in. dźwigi, podnośniki hydrauliczne, rolki i platformy transportowe, suwnice czy poduszki powietrzne. Wielokrotnie zajmowaliśmy się demontażem instalacji przemysłowych. Na swoim koncie mamy m.in. demontaż pieca hutniczego o wadze 350 ton. Wykonanie tego zadania wiązało się z koniecznością starannego zaplanowania prac, przygotowania instalacji, która pozwoli wyprowadzić elementy na zewnątrz, a także użycia sprzętu zdolnego do podniesienia tak dużego ciężaru.

Demontaż linii urządzeń przemysłowych z gwarancją bezpieczeństwa!

Specjalizujemy się w demontażu urządzeń przemysłowych dostosowanym do potrzeb i możliwości klienta. Posiadamy zaawansowany sprzęt umożliwiający podnoszenie oraz transport elementów o dużych gabarytach. Nadzór nad planowaniem oraz prawidłowym przebiegiem prac pełnią wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści.

Planujesz demontaż urządzeń przemysłowych i szukasz sprawdzonego wykonawcy? Już teraz zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie udzielą więcej informacji na temat współpracy!

Demontaż urządzeń przemysłowych krok po kroku

1. Zapytanie

Klient przekazuje zapytanie ofertowe obejmujące zakres prac. Może to zrobić mailem, przez formularz lub telefonicznie.

2. Wizja lokalna

Organizujemy spotkanie z klientem w zakładzie produkcyjnym, aby ocenić możliwości techniczne i logistyczne projektu.

3. Oferta

Wysyłamy ofertę dopasowaną do zakresu zapytania i szczegółów ustalonych podczas spotkania z klientem.

4. Realizacja

Realizujemy projekt zgodnie z założeniami zapisanymi w zamówieniu i ofercie potwierdzonej przez klienta.

515+

tyle demontaży maszyn mamy na koncie

150+ utylizacji

tyle maszyn zutylizowaliśmy

140 + klientów

zleceniodawcy wracają do nas i polecają innym

75+ projektów zagranicznych

w Unii Europejskiej, ale też w Meksyku, Kanadzie czy Turcji

80 techników

o różnych specjalnościach realizuje projekty w Polsce i na świecie

10 inżynierów

zarządza u nas projektami

Zaufali nam:

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Oferta była taka,, że nawet można byłoby się pokusić o niepodpisywanie umowy, bo wszystko w niej jest. To zaoszczędza mój czas, bo nie muszę dopytywać. To nie może być też dwudziestostronnicowa książka. Powinna być precyzyjna, jasno podzielona, kiedy mówimy o warunkach usługi, kiedy mówimy o płatnościach, kiedy mówimy o terminach. To jest bardzo istotne, żeby też była przejrzysta.

Artur Musialak

Production Engineer at Essilor

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Mogą Cię zainteresować
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Tak, realizujemy projekty demontażu urządzeń przemysłowych począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i uruchomieniu kończąc.

Tak, świadczymy usługi demontażu urządzeń przemysłowych na terenie całego kraju.

Tak, świadczymy usługi demontażu urządzeń przemysłowych na terenie całej Europy i całego świata (na przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach małych i dużych, prostych i skomplikowanych. Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń demontażu urządzeń przemysłowych i zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Przykłady naszych realizacji można znaleźć tutaj: https://b8group.pl/realizacje/  

Jesteśmy bardzo elastyczni – jak najbardziej realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów