Relokacje przemysłowe

Relokacja przemysłowa to nie jest zwykłe przeprowadzenie firmy do innej lokalizacji. To skomplikowany proces polegający na przeniesieniu całych linii technologicznych, sprzętów i urządzeń wchodzących w skład parku maszynowego. Relokacje przemysłowe są koniecznością w przypadku rozszerzania działalności przedsiębiorstwa, zmiany siedziby firmy czy budowy nowej fabryki. Wymagają one fachowców, specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu.

Relokacja przemysłowa – jak zaplanować proces?

Relokacja przemysłowa to wieloetapowy proces rozłożony w czasie, który musi być odpowiednio zaplanowany. Tylko ścisłe postępowanie zgodnie z ustalonym harmonogramem, może zakończyć się sukcesem. Każda relokacja przemysłowa rozpoczyna się od wizyty specjalistów w danym zakładzie przemysłowym. Należy ustalić, jakie maszyn, linie technologiczne i inne urządzenia mają zostać przeniesione i dokąd. Czasami konieczna jest także wizyta w miejscu docelowym, aby prawidłowo zaplanować poszczególne etapy relokacji. Ponadto konieczne jest ustalenie, w jakim przedziale czasowym cały proces powinien zostać zakończony.

Aby prawidłowo zaplanować proces przeniesienia, należy dodatkowo przeprowadzić audyt i zapoznać się z wszelką dokumentacją techniczną wszystkich maszyn i urządzeń. Na tym etapie zostają szczegółowo zaplanowane poszczególne etapy relokacji oraz ustalenie budżetu całego przedsięwzięcia.

Kompleksowe relokacje przemysłowe w wielu branżach

Ze względu na poziom skomplikowania całego procesu samodzielne przenoszenie maszyn i urządzeń jest poza zasięgiem możliwości zdecydowanej większości zakładów przemysłowych. Działania na własną rękę mogą okazać się bardzo kosztowne (przestój produkcji, uszkodzenie sprzętów), czasochłonne (brak odpowiedniej optymalizacji i ergonomii relokacji), ryzykowne (brak doświadczenia, niewystarczająca ilość pracowników, nieodpowiednie urządzenia do transportu linii technologicznych), a przede wszystkim stresujące, ponieważ każda godzina przestoju źle zaplanowanego procesu oznacza utratę zysków. My gwarantujemy Ci kompleksowe relokacje maszyn bez zakłóceń i ryzyka, zgodnie z harmonogramem, a przede wszystkim w pełni profesjonalnie niezależnie od ilości i rodzaju sprzętu czy lokalizacji.

Relokacje przemysłowe – postaw na profesjonalizm!

Relokacja przemysłowa to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga optymalnych rozwiązań, zaawansowanej wiedzy, doświadczenia i umiejętności specjalistów na każdym etapie realizacji. Tylko w ten sposób można zminimalizować straty czy czas całego procesu. Zależy Ci na bezproblemowej relokacji przemysłowej? Zapraszamy do współpracy! Szczegółowo zaplanujemy poszczególne etapy przenoszenia, wykonamy niezbędną dokumentację techniczną i zdjęciową wszystkich urządzeń, przeprowadzimy demontaż, pakowanie, załadunek oraz transport z obecnej lokalizacji. W miejscu docelowym zadbamy o rozładunek oraz montaż i podłączenie wszystkich sprzętów i mediów. Na ostatnim etapie uruchomimy i przetestujemy całą linię technologiczną. Relokacja przemysłowa nigdy nie była tak prosta! Postaw na nasz profesjonalizm.

Zasady współpracy

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Oferta jest taka, że można byłoby się pokusić o niepodpisywanie umowy. Wszystko w niej jest i to zaoszczędza nasz czas, bo nie musimy o nic dopytywać. Nie jest to jednak dwudziestostronicowa książka. Oferta jest precyzyjna, jasno podzielona, przejrzysta – warunki usług, płatności, terminy.

Artur Musialak

Production Engineer at Essilor

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Tak, realizujemy projekty począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i uruchomieniu kończąc.

Tak, świadczymy usługi na terenie całego kraju.

Tak, świadczymy usługi na terenie całej Europy i całego świata (na przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach małych i dużych, prostych i skomplikowanych. Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń i zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Przykłady naszych realizacji można znaleźć tutaj: https://b8group.pl/realizacje/  

Jesteśmy bardzo elastyczni – jak najbardziej realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Tak, bardzo często realizujemy zlecenia przygotowania maszyn do transportu.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów
Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki
Czym są szafy sterownicze?

Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki. To sposób na uporządkowanie bardzo skomplikowanej i zróżnicowanej aparatury, a także urządzeń elektrycznych, elektronicznych, elektromechanicznych, programowalnych

Czytaj więcej >>