Relokacje przemysłowe ​

Relokacja przemysłowa to nie jest zwykłe przeprowadzenie firmy do innej lokalizacji. To skomplikowany proces polegający na przeniesieniu całych linii technologicznych, sprzętów i urządzeń wchodzących w skład parku maszynowego. Relokacje przemysłowe są koniecznością w przypadku rozszerzania działalności przedsiębiorstwa, zmiany siedziby firmy czy budowy nowej fabryki. Wymagają one fachowców, specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu.

Relokacja przemysłowa – jak zaplanować proces?

Relokacja przemysłowa to wieloetapowy proces rozłożony w czasie, który musi być odpowiednio zaplanowany. Tylko ścisłe postępowanie zgodnie z ustalonym harmonogramem, może zakończyć się sukcesem. Każda relokacja przemysłowa rozpoczyna się od wizyty specjalistów w danym zakładzie przemysłowym. Należy ustalić, jakie maszyn, linie technologiczne i inne urządzenia mają zostać przeniesione i dokąd. Czasami konieczna jest także wizyta w miejscu docelowym, aby prawidłowo zaplanować poszczególne etapy relokacji. Ponadto konieczne jest ustalenie, w jakim przedziale czasowym cały proces powinien zostać zakończony.

Aby prawidłowo zaplanować proces przeniesienia, należy dodatkowo przeprowadzić audyt i zapoznać się z wszelką dokumentacją techniczną wszystkich maszyn i urządzeń. Na tym etapie zostają szczegółowo zaplanowane poszczególne etapy relokacji oraz ustalenie budżetu całego przedsięwzięcia.

Kompleksowe relokacje przemysłowe w wielu branżach

Ze względu na poziom skomplikowania całego procesu samodzielne przenoszenie maszyn i urządzeń jest poza zasięgiem możliwości zdecydowanej większości zakładów przemysłowych. Działania na własną rękę mogą okazać się bardzo kosztowne (przestój produkcji, uszkodzenie sprzętów), czasochłonne (brak odpowiedniej optymalizacji i ergonomii relokacji), ryzykowne (brak doświadczenia, niewystarczająca ilość pracowników, nieodpowiednie urządzenia do transportu linii technologicznych), a przede wszystkim stresujące, ponieważ każda godzina przestoju źle zaplanowanego procesu oznacza utratę zysków. My gwarantujemy Ci kompleksowe relokacje maszyn bez zakłóceń i ryzyka, zgodnie z harmonogramem, a przede wszystkim w pełni profesjonalnie niezależnie od ilości i rodzaju sprzętu czy lokalizacji.

Relokacje przemysłowe – postaw na profesjonalizm!

Relokacja przemysłowa to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga optymalnych rozwiązań, zaawansowanej wiedzy, doświadczenia i umiejętności specjalistów na każdym etapie realizacji. Tylko w ten sposób można zminimalizować straty czy czas całego procesu. Zależy Ci na bezproblemowej relokacji przemysłowej? Zapraszamy do współpracy! Szczegółowo zaplanujemy poszczególne etapy przenoszenia, wykonamy niezbędną dokumentację techniczną i zdjęciową wszystkich urządzeń, przeprowadzimy demontaż, pakowanie, załadunek oraz transport z obecnej lokalizacji. W miejscu docelowym zadbamy o rozładunek oraz montaż i podłączenie wszystkich sprzętów i mediów. Na ostatnim etapie uruchomimy i przetestujemy całą linię technologiczną. Relokacja przemysłowa nigdy nie była tak prosta! Postaw na nasz profesjonalizm.

Relokacje przemysłowe krok po kroku

1. Zapytanie

Klient przekazuje zapytanie ofertowe obejmujące zakres prac. Może to zrobić mailem, przez formularz lub telefonicznie.

2. Wizja lokalna

Organizujemy spotkanie z klientem w zakładzie produkcyjnym, aby ocenić możliwości techniczne i logistyczne projektu.

3. Oferta

Wysyłamy ofertę dopasowaną do zakresu zapytania i szczegółów ustalonych podczas spotkania z klientem.

4. Realizacja

Realizujemy projekt zgodnie z założeniami zapisanymi w zamówieniu i ofercie potwierdzonej przez klienta.

515+

tyle demontaży maszyn mamy na koncie

150+ utylizacji

tyle maszyn zutylizowaliśmy

140 + klientów

zleceniodawcy wracają do nas i polecają innym

75+ projektów zagranicznych

w Unii Europejskiej, ale też w Meksyku, Kanadzie czy Turcji

80 techników

o różnych specjalnościach realizuje projekty w Polsce i na świecie

10 inżynierów

zarządza u nas projektami

Zaufali nam:

Żeby przedstawić Ci naszą propozycję zasad współpracy, poprosimy Cię o informacje na temat zlecenia.

Na wstępie możemy Ci powiedzieć, że dotychczasowi klienci cenią nas za:

Oferta była taka,, że nawet można byłoby się pokusić o niepodpisywanie umowy, bo wszystko w niej jest. To zaoszczędza mój czas, bo nie muszę dopytywać. To nie może być też dwudziestostronnicowa książka. Powinna być precyzyjna, jasno podzielona, kiedy mówimy o warunkach usługi, kiedy mówimy o płatnościach, kiedy mówimy o terminach. To jest bardzo istotne, żeby też była przejrzysta.

Artur Musialak

Production Engineer at Essilor

Porozmawiajmy o konkretach

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Tak, realizujemy projekty począwszy od demontażu, przez transport, na montażu i uruchomieniu kończąc.

Tak, świadczymy usługi na terenie całego kraju.

Tak, świadczymy usługi na terenie całej Europy i całego świata (na przykład Meksyk czy Kanada).

Zapraszamy do kontaktu z nami – podczas spotkania wspólnie ustalimy szczegóły.

Mamy doświadczenie w projektach małych i dużych, prostych i skomplikowanych. Podejmujemy się realizacji bardzo różnych zleceń i zawsze szukamy optymalnych rozwiązań. Przykłady naszych realizacji można znaleźć tutaj: https://b8group.pl/realizacje/  

Jesteśmy bardzo elastyczni – jak najbardziej realizujemy zlecenia w niestandardowych godzinach oraz w weekendy.

Tak, bardzo często realizujemy zlecenia przygotowania maszyn do transportu.

Nasze pozostałe usługi
Artykuły naszych ekspertów
Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki
Czym są szafy sterownicze?

Szafy sterownicze to nieodłączny element systemów energetyki i automatyki. To sposób na uporządkowanie bardzo skomplikowanej i zróżnicowanej aparatury, a także urządzeń elektrycznych, elektronicznych, elektromechanicznych, programowalnych

Czytaj więcej >>