Nasze realizacje B8 Group

W czym ostatnio mogliśmy zaistnieć? Komu pomogliśmy?
Zapoznaj się z ostatnimi realizacjami wykonanymi przez naszą firmę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat danej realizacji, skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Montaż pieca SECO WARWICK do obróbki cieplnej metali

Montaż pieca SECO WARWICK do obróbki cieplnej metali Rozładunek pieca o wadze 25 Ton żurawiem hydraulicznym to nie lada wyzwanie, ale poszło „gładko”. Maszynę wprowadziliśmy do hali na rolkach, a następnie przy użyciu żurawia hydraulicznego posadowiliśmy prasę na poziomie -1 metr od poziomu posadzki.

Montaż prasy Jawor

Rozładunek żurawiem prasy w elementach, a następnie wprowadzenie jej na rolkach do hali i montaż żurawiem. Cała operacja odbyła się w niskiej hali co w znaczący sposób utrudniało montaż wysokiej prasy. Na szczęście precyzja nie jest dla nas wyzwaniem i wszystko wyszło perfekcyjnie.

Montaż wtryskarki Dobczyce

Do naszych zadań należało rozładować, wprowadzić i następnie zmontować wraz z poprowadzeniem i podłączeniem wszystkich mediów do wtryskarki Engel ES 7050H/7050M/2300 DUO. W całym projekcie największym wyzwaniem był rozładunek elementu wtryskarki ważącego 62 Tony w hali o wysokości 9 metrów. Rozładunek odbył się dwoma żurawiami.

Świebodzice relokacja maszyn

Kompleksowa usługa relokacji maszyn dla dużej firmy produkcyjnej. Demontaż linii produkcyjnej w Czechach. Następnie transport linii do Polski ( Świebodzice ) rozładunek żurawiem, wprowadzenie maszyn na rolkach do hali i montaż. W przypadku jednej maszyny, aby było możliwe jej wypionowanie należało otworzyć dach aby przy pomocy żurawia i rolek postawić maszynę w jej docelowym miejscu.

Relokacja Legnica

W dniu 14-15.05 w Legnicy w zakładzie produkcyjnym działającym przy branży Automotive wykonywaliśmy zlecenie relokacji dwóch pras. Zdjęcia przedstawiają rozładunek oraz wprowadzanie dwóch automatycznych precyzyjnych pras Bruderer o wadze 20 Ton każda. Maszyny zostały rozładowane za pomocą żurawia samojezdnego, następnie umieszczone na specjalistycznych rolkach na których to zostały wprowadzone w miejsce wskazane przez klienta. W docelowym miejscu zostały posadowione na posadzce. W kolejnym etapie do podłączenia szafy oraz pulpitu sterującego prasy przystąpili nasi Elektrycy którzy zadbali o to aby wszystko zostało podłączone zgodnie z dokumentacją DTR maszyny. W przeciągu miesiąca była to już druga nasza operacja u tego samego klienta i dzięki fachowemu i szybkiemu zakończeniu Projektu mamy nadzieję że jest to początek owocnej współpracy.

Rozładunek oraz wprowadzenie Agregatu chłodniczego Trane

15 maja 2020 roku nasz wykwalifikowany personel przy wykorzystaniu żurawia z trawersem rozładował agregat chłodniczy Trane w miejscowości Pawłowiczki. Maszyna została postawiona na specjalistyczne rolki dzięki którym technicy wprowadzili i posadowili na wibroizolatorach urządzenie w miejscu wskazanym przez klienta. Po raz kolejny nasi pracownicy uporali się z zadaniem w błyskawicznym tempie pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Wyprowadzenie oraz załadunek maszyny - plotera Durst

Nasi technicy przy użyciu wózka widłowego o udźwigu 7 Ton oraz rolek transportowych wyprowadzili z hali ploter Durst Rho P10 200 a następnie załadowali go na transport podstawiony przez klienta. Zanim wyprowadziliśmy maszynę została ona spakowana na drweniana podstawę przygotowaną do transportu, zabezpieczona specjalnymi uchwytami transportowymi a następnie szczelnie zapakowana aby w trakcie transportu nie doszło do żadnych uszkodzeń.

Rozładunek oraz wprowadzenie KM 50-180 CX

Na zlecenie naszego klienta w Szczecinie rozładowaliśmy a następnie wprowadziliśmy na rolkach i posadowiliśmy wtryskarke Krauss Maffei KM 50-180 CX. Do całej operacji oprócz naszych techników użyliśmy dźwigu 45 tonowego oraz wózka widłowego. Cały proces tradycyjnie nadzorował nasz Inżynier Projektu który za każdym razem dba o to aby cała relokacja przebiegła bez problemu.

Hotel Radisson Blu

Rozładunek oraz wprowadzenie i montaż agregatu klimatyzacji w Hotelu Radisson Blu. Nasi Technicy przy użyciu HDS rozładowali agregat klimatyzacji a następnie na rolkach transportowych został on wprowadzony na poziom – 3 do garażu podziemnego. Nowy agregat został zamontowany w miejsce starego który został zezłomowany. W najbliższym czasie będzie wymieniać dla naszego klienta kolejne agregaty.

Modernizacja oczyszczalni ścieków

Przez kilka tygodni realizowaliśmy modernizację hali oczyszczalni ścieków. Nasza praca rozpoczęła się od demontażu dwóch zbiorników wraz z całym osprzętem i instalacjami elektrycznyą oraz hydrauliczną do grawitacyjnego uzyskiwania osadu. Następnie wykonaliśmy nową posadzkę, wykonaliśmy nową instalacje hydrauliczną, elektryczną, wentylacyjną oraz wprowadziliśmy prasę do prasowania osadu. Ze względu na ograniczenia które napotkaliśmy w trakcie wykonania demontażu zbiorników oraz wprowadzenia Filtroprasy musielismy opracować technologie demontażu oraz montażu tak aby nie demontować ściany oraz dachu hali. Nasi inżynierowie wraz z naszym zespołem techników stanęli na wysokości zadania a cały proces został zakończony przed planowanym terminem. Udział w całym przedsięwzięciu z naszej strony brali elektrycy, mechanicy, hydraulicy, spawacze. Natomiast z naszego parku maszynowego użyliśmy dźwigu, hds, ładowarki teleskopowej, wózka widłowego, podestu przegubowego, rolek oraz podnośników hydraulicznych.

Wyprowadzenie, załadunek, rozładunek oraz wprowadzenie wtryskarki

W ostatnim czasie dla naszego klienta dokonalismy wymiany wtryskarek. Najpierw nasi Technicy wyprowadzili wtryskarkę Husky o wadze 70 Ton, która przed halą została załadowana przy pomocy żurawia o udźwigu 200 Ton na transport pomadgabarytowy. Następnie w jej miejsce została wprowadzona nowa wtryskarka, która również została rozładowana żurawiem oraz postawiona na rolkach transportowych. Nasz personel posadowił oraz zmontował w miejscu wskaznym przez naszego zleceniodawcę wtryskarkę Krauss Maffei 1300.

Podniesienie samolotów - Hangar Główny w MLP

W związku z realizacją nowej wystawy w hangarze Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie nasz personel miał zaszczyt podniesienia 3 samolotów : – Linusov Li-2 – Tupolew Tu-2 – Junkers Ju 52 Zadanie polegało na zaprojektowaniu oraz wykonaniu uchwytów pozwalających na uniesienie samolotów na wysokości około 3 metrów, a następnie osadzenie i zamocowanie ich do specjalnie wcześniej zaprojektowanych stojaków. Celem naszego zespołu było ustawienie samolotów tak aby sprawiały wrażenie jakby były w locie. Jesteśmy dumni z możliwości wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu, które ze względu na wiek podnoszonych samolotów nie należało do łatwych. Jednak nasze doświadczenie pozwoliło na bezpieczne wykonanie zadania.

Demontaż i utylizacja maszyn w branży Automotive

Tym razem do naszej firmy trafiło zlecenie od naszego stałego klienta, który szykuje halę do nowej linii produkcyjnej, a co za tym idzie starą linię oddał do utylizacji. Nasi technicy zgodnie z oczekiwaniami klienta zaczęli od odłączenia wszelkich mediów : zasilanie elektryczne, sprężone powietrze, woda lodowa, gaz od maszyn. Po czym przystąpili do demontażu robotów z maszyn, które na polecenie klienta w specjalnie przez nas przygotowanych skrzyniach trafiły do magazynu. Pozostałe części z 58 maszyn w których demontowaliśmy roboty, zostały przez nas wyprowadzona z hali i w miejscu do tego przeznaczonym z maszyn został wypompowany olej, a następnie korpus każdej załadowany na samochody firmy specjalizującej się w utylizacji maszyn. Na koniec nasi technicy cofnęli wszystkie media do najbliższych punktów zasilania, zdemontowali całą wiszącą infrastrukturę taką jak szynoprzewody, kanały wentylacyjne robiąc miejsce pod nową linię produkcyjną.

Transfer maszyn C.M.S. z Anglii do Polski

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nasz zespół stanął przed zadaniem transferu maszyn z Anglii do Polski, aby sprostać oczekiwaniom naszego firma B8 Group pomimo obowiązkowej kwarantanny która nas czekała podjęła się realizacji tego zlecenia. Odpowiednio przygotowana dokumentacja oraz to że nasi technicy oraz inżynierowie poddali się testom na Covid-19 pozwoliła nam uzyskać odstępstwo w Anglii i bez odbywania obowiązkowej kwarantanny mogliśmy niezwłocznie przystąpić do demontażu maszyn na których bardzo naszemu klientowi zależało. Do głównych zadań naszego zespołu należało rozłączenie, wyprowadzenie z hali oraz zapakowanie linii produkcyjnej wśród której najważniejszymi punktami były Prasa C.M.S. PRM 75-1-2-770 oraz Ekspander C.M.S. MOC-A-T-8000. Następnie po zapakowaniu maszyn w folię termokurczliwą, którą nasi technicy zgrzali aby maszyny nie były podatne na warunki atmosferyczne zostały one zapakowane na samochody podstawione przez naszą firmę. Na miejscu u klienta maszyny zostały rozpakowane i zamontowane zgodnie z przekazanym nam planem rozmieszczenia maszyn. W zakres naszego zlecenia wchodziło również uruchomienie oraz szkolenie operatorów. Było to kolejne kompleksowe zlecenie zrealizowane dla tego klienta, które już zaowocowało nam kolejnymi zleceniami dla nich na nadchodzący rok.

Wymiana wkładu pieca hutniczego w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim

W trakcie postoju remontowego w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim naszej firmie powierzono zadanie wymiany wkładu pieca hutniczego. Wkład ten jest wymieniany co 10 lat i zadanie to ze względu na wagę wkładu ( około 350 Ton ) jak i wysoki środek ciężkości wymagało od naszego zespołu niezwykłej precyzji. Do realizacji użyliśmy cztery podnośniki hydrauliczne każdy o udźwigu 150 Ton, które były zasilane pompą hydrauliczną. Przy tak skomplikowanym zleceniu musieliśmy zadbać nawet o najmniejsze szczegóły, ponieważ przy demontażu wkładu mogliśmy unieść go maksymalnie o 1 cm tak aby nam się nie klinował pod górnym kołnierzem. Po podniesieniu wkład na specjalnie do tego przygotowanych wózkach wyjechał z pod kołnierza a następnie został wprowadzony na konstrukcję, która miała rolki skrętne i na tej konstrukcji wyjechał z budynku. Następnie na wyżej wymienionych wózkach został w miejsce starego wprowadzony nowy wkład. Po raz kolejny naszym technikom udało się stanąć na wysokości zadania, a nam jako inżynierom zarządzającym takim zespołem dało to powód do dumy i nadzieję że w ten sposób pozyskaliśmy kolejnego stałego klienta.

Kompleksowa usługa przeniesienia transformatorów -Demontaż oraz wyprowadzenie transformatorów Elektrociepłownia Siechnice

Na terenie Elektrociepłowni w Siechnicach nasi technicy zdemontowali, wyprowadzili z budynku dwa transformatory. Transformator suchy o wadze 29 Ton znajdował się na specjalnym podeście, z którego za pomocą podnośników hydraulicznych oraz rolek transportowych został posadowiony na poziomie zero. Następnie na rolkach wyjechał przed halę i został załadowany na zestaw niskopodwoziowy. Transformator został przewieziony w miejsce wskazane przez klienta, gdzie po rozładunku wprowadziliśmy go do innej hali. Drugi transformator olejowy o wadze 56 Ton po demontażu i wyprowadzeniu z hali został przewieziony i zabezpieczony na polu odkładczym Elektrociepłowni w Siechnicy.

Relokacja oraz wprowadzenie nowego plotera Durst Rho 512R LED

Relokacja oraz wprowadzenie nowego plotera Durst Rho 512R LED Nasi technicy przy użyciu wózka widłowego o udźwigu 16 Ton oraz rolek transportowych wprowadzili do hali ploter Durst. Po posadowieniu plotera w miejscu docelowym nasi technicy zajęli się relokacją innej maszyny klienta wewnątrz hali.

Demontaż szwalni w zakładzie Automotiv

Demontaż oraz załadunek 52 maszyn szwalniczych w zakładzie z branży Automotive. W naszym zakresie było również przygotowanie i dostarczenie skrzyń w które maszyny zostały bezpiecznie zapakowane tak aby w nienaruszonym stanie dotarły do Turcji. Jeżeli szukają Państwo firmy, która wykona kompleksowo demontaż maszyn lub linii produkcyjnej a następnie wszystko zapakuje i zabezpieczy na czas transportu to zapraszamy do kontaktu.

Rozładunek linii produkcyjnej Młyna Kulowego

13 kontenerów 40 stopowych wypełnionych skrzyniami z elementami linii produkcyjnej prosto z Tajwanu. Waga najcięższej skrzyni 20 Ton, wszystko rozładowane w przeciągu 2 dni

Relokacja Lasera Salvagnini L3

Zakres naszego zlecenia obejmował demontaż, transport pomiędzy zakładami, montaż, doprowadzenie mediów, konserwację i uruchomienie w miejscu docelowym.