Seco-Warwick: Montaż pieca do obróbki cieplnej metali

Klient: SECO/WARWICK S.A.
Branża: Energetyka
Usługi zrealizowane dla klienta: Rozładunek | Wprowadzenie do hali
Miejsce: Radwanice

Zadanie

Nasi klienci wracają do nas i polecają nas dalej, bo łączymy dwa podejścia, które trudno spotkać razem gdzie indziej. Nasi zleceniodawcy narzekają, że na rynku natrafiają albo na sztywne zasady i trudną  komunikację, Tymczasem w B8 Group…

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O Kliencie

Naszym klientem była firma SECO/WARWICK S.A – producent rozwiązań przemysłowych do obróbki cieplnej i metalurgii. Dzięki jej działalności powstają między innymi układy lądowania samolotów, wymienniki ciepła w samolotach i samochodach, a także narzędzia chirurgiczne i monety.

Zadanie

Zlecenie obejmowało montaż nowego pieca do obróbki cieplnej metali, ale nie tylko. Byliśmy odpowiedzialni również za rozładunek i wprowadzenie nowej maszyny do hali oraz ustawienie jej w wyznaczonym miejscu. Co jest zwykle największym wyzwaniem w takich realizacjach? Waga i wielkość urządzenia. Piec dla firmy SECO/WARWICK ważył prawie 25 ton. Nic zatem dziwnego, że do siedziby firmy przyjechał w częściach.

Realizacja

Najpierw rozładowaliśmy wszystkie elementy i wprowadziliśmy je do hali na rolkach transportowych, aby złożyć piec. Dopiero po zakończeniu montażu mogliśmy umieścić maszynę w przygotowanym wcześniej zagłębieniu w posadzce, metr poniżej poziomu zero. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu żurawia hydraulicznego o udźwigu 100 ton. Nad wykonaniem zadania w pocie czoła pracowało 4 techników. Dzięki świetnemu przygotowaniu i latom doświadczenia jego ukończenie zajęło nam zaledwie jeden dzień roboczy.

25

tyle ton waży piec do obróbki cieplnej metali

100

tyle ton mógłby udźwignąć żuraw hydrauliczny, którego wykorzystaliśmy do realizacji tego zlecenia

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Zwraca się uwagę, czy przy procesach logistycznych jest dokładana odpowiednia staranność. A że Państwo wykazaliście się raz, teraz kolejny, to można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Rezultat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Galeria zdjęć

Chcesz zrealizować podobny projekt ?

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.