ZEW Kogeneracja: Kompleksowa usługa przeniesienia transformatorów

Klient: Zespół Elektrowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.
Branża: Energetyka
Usługi zrealizowane dla klienta: Wyprowadzenie z hali | Załadunek | Transport | Wprowadzenie do hali
Miejsce: Siechnice

Zadanie

Nasi klienci wracają do nas i polecają nas dalej, bo łączymy dwa podejścia, które trudno spotkać razem gdzie indziej. Nasi zleceniodawcy narzekają, że na rynku natrafiają albo na sztywne zasady i trudną  komunikację, Tymczasem w B8 Group…

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O Kliencie

Naszym klientem był Zespół Elektrowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. – producent ciepła sieciowego i energii elektrycznej. Zadanie, które mieliśmy zrealizować, dotyczyło elektrociepłowni Czechnica, jednej z trzech zarządzanych przez spółkę. Polegało ono na demontażu i wyprowadzeniu dwóch transformatorów.

Zadanie

Największe wyzwanie w realizacji stanowiła waga maszyn – jeden transformator ważył 29 ton, drugi – 56. Do demontażu użyliśmy więc ciężkich żurawi hydraulicznych o udźwigu 100 i 120 ton.

Realizacja

Pracę zaczęliśmy od demontażu obudowy transformatorów. Lżejsza maszyna znajdowała się na specjalnym podeście, więc do posadowienia jej na poziomie zero użyliśmy podnośników hydraulicznych i rolek transportowych. Po wyprowadzeniu maszyny załadowaliśmy ją na zestaw niskopodwoziowy i przewieźliśmy do miejsca docelowego, aby następnie ją rozładować i wprowadzić do hali. Demontaż cięższego transformatora przebiegał podobnie. Tym razem jednak przewieźliśmy go nie do hali, a na pole odkładcze elektrociepłowni w Siechnicy. Ostatnim etapem naszych prac było dokładne zabezpieczenie sprzętu. 

6 techników

tyle osób pracowało nad wykonaniem kompleksowe usługi demontażu

2 dni robocze

tyle zajęła nam realizacja zlecenia

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Zwraca się uwagę, czy przy procesach logistycznych jest dokładana odpowiednia staranność. A że Państwo wykazaliście się raz, teraz kolejny, to można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Rezultat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Galeria zdjęć

Chcesz zrealizować podobny projekt ?

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.