Cennik relokacji maszyn – ile kosztuje relokacja i od czego zależy?

W artykule przeczytasz

Relokacja maszyn to zadanie wymagające odpowiedniej organizacji oraz planu działania. Przeniesienie urządzeń wiąże się z koniecznością zaangażowania wykwalifikowanej kadry oraz specjalistycznego sprzętu zdolnego do przetransportowania elementów o dużym ciężarze. Koszt realizacji uzależniony jest od wielu czynników związanych ze specyfikacją danego zlecenia. Ile kosztuje relokacja maszyn i co może mieć wpływ na ostateczną cenę usługi?

Co to jest relokacja maszyn?

Rozwój firmy lub konieczność przeniesienia zakładu do innej siedziby sprawia, że przedsiębiorstwa przemysłowe muszą przetransportować sprzęt do nowej lokalizacji. Konieczne jest wówczas wykonanie relokacji. Co to jest relokacja maszyn? Zadanie to obejmuje procesy związane z przeniesieniem maszyn z jednego miejsca do drugiego, czyli: odłączenie, demontaż, transport, montaż oraz uruchomienie. Podczas realizacji każdego z etapów należy zadbać o bezpieczeństwo pracowników oraz sprzętu. Dlatego relokacja maszyn jest najczęściej powierzana specjalistycznym firmom, które gwarantują sprawne wykonanie przeniesienia bez ryzyka powstania usterek mechanicznych.

Od czego zależy koszt relokacji maszyn?

Koszt relokacji maszyn jest kwestią indywidualną dla każdego zlecenia. Choć zadanie zawsze obejmuje te same etapy, realizacja usługi różni się znacząco w zależności od charakterystyki i potrzeb konkretnego zakładu.

Wpływ na koszt relokacji maszyn mają przede wszystkim:

  • lokalizacja i odległość, na którą muszą zostać przetransportowane maszyny,
  • liczba przenoszonych maszyn oraz ich parametry (ciężar, wymiary),
  • rodzaj sprzętu wykorzystywanego do relokacji,
  • specyfika branży, w której działa zakład,
  • rodzaj oraz rozkład instalacji w budynku.

 

Cena usługi rośnie wraz ze stopniem zaawansowania prac związanych z relokacją. Liczba maszyn, duże lub ponadnormatywne wymiary, ciężar – wszystko to wymaga zastosowania sprzętu, który poradzi sobie z podniesieniem, utrzymaniem oraz bezpiecznym przetransportowaniem urządzeń. Nietypowe wymiary maszyn powodują często konieczność wykorzystania licencjonowanych pojazdów do przewozu ładunków ponadgabarytowych. Warto jednak zawsze mieć na uwadze, że koszt relokacji to w rzeczywistości inwestycja w bezpieczeństwo przewożonego ładunku.

Aby ułatwić wycenę relokacji, warto przygotować dla wykonawcy informacje, które pozwolą mu usprawnić proces. Dlaczego to takie istotne? Dokumentacja techniczna, plan obiektu, umiejscowienie instalacji czy harmonogram pracy zakładu – wszystkie te informacje pomogą wykonawcy starannie zaplanować kolejne prace. Na podstawie tych danych zespół będzie mógł sprawnie zająć się bezpiecznym demontażem i montażem maszyn, ustalić optymalną ścieżkę transportu sprzętu na terenie zakładu, a prace zostaną wykonane w sposób jak najmniej ingerujący w realizowane w tym samym czasie procesy.

Cennik relokacji maszyn – postaw na sprawdzonego partnera!

Nasza firma zajmuje się profesjonalną relokacją maszyn przemysłowych. Na swoim koncie mamy ponad 34 000 ton przewiezionych urządzeń. Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, w którym znajdują się między innymi: ładowarki teleskopowe, podnośniki hydrauliczne, mobilne żurawie, podnośniki nożycowe i teleskopowo-przegubowe, specjalistyczne wózki czy rolkowe zestawy transportowe.

Realizowaliśmy relokacje maszyn dla dużych firm produkcyjnych działających w różnych branżach. Doskonale radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami – w przypadku jednej maszyny jej wypionowanie wiązało się z koniecznością otwarcia dachu i postawienia maszyny przy pomocy żurawia i rolek. Nasz sprzęt poradził sobie z tym bez zarzutu! Bez problemu wykonaliśmy również relokację dla jednego z klientów działającego w branży automotive. Przeniesienie dwóch pras o łącznej wadze 40 ton wymagało użycia żurawia samojezdnego oraz rolek.

Planowaniem, nadzorowaniem oraz realizacją działań związanych z relokacją zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Harmonogram prac ustalany w konsultacji z klientem sprawia, że wykonywana przez nas relokacja maszyn nie ma wpływu (lub jest on minimalny) na pozostałe procesy mające miejsce w tym samym czasie na terenie zakładu.

Postaw na sprawdzonego wykonawcę i powierz maszyny w bezpieczne ręce doświadczonych specjalistów. Chcesz wiedzieć, jak wygląda nasz cennik relokacji maszyn? Koszt usługi jest uzależniony od charakterystyki danego zlecenia. Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach dotyczących oferty.

Założyciel firmy B8 Group
Damian Pabijańczyk

Założyciel firmy B8 Group. Wykwalifikowany inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i doradztwie inżynierskim.

Podobne wpisy