Cennik relokacji maszyn – ile kosztuje relokacja?

Na koszty transportu maszyn wpływ ma wiele czynników.

W artykule przeczytasz

Relokacja maszyn jest złożonym i kosztownym zadaniem. W zależności od wymiarów danej maszyny przemysłowej, jej transport może wymagać specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Niezwykle trudno jest oszacować koszt takiego transportu, ponieważ na cenę relokacji składa się bardzo dużo zmiennych, a więc waga i gabaryty transportowanego urządzenia, a także odległość, na którą mamy wykonać relokację. Decydując się na relokację maszyn, należy pamiętać, że wycena zawsze będzie indywidualna, ponieważ każda maszyna jest inna.

Relokacja maszyn – czym jest i jak działa?

Relokacja maszyn to nic innego jak przenoszenie ich na inne miejsce. Proces relokacji jest bardzo skomplikowany ze względu na stopień skomplikowania stosowanych w przedsiębiorstwach urządzeń produkcyjnych oraz ich rozmiarów. Proces relokacji wymaga dużego doświadczenia, rzetelnej wiedzy z zakresu technologii oraz znakomitej organizacji. Jeśli te wszystkie warunki zostaną spełnione, relokacja urządzeń będzie możliwa bez zbędnych opóźnień i bez ryzyka uszkodzeń.

Ze względu na to, iż proces relokacji jest niezwykle skomplikowany, składa się z kilku następujących po sobie etapów. W pierwszej kolejności należy wykonać plan, w którym brane są pod uwagę takie czynniki jak ilość i wielkość maszyn do przetransportowania, możliwości demontażu, ilość i rodzaj środków transportu, które mogą okazać się niezbędne podczas przewożenia danego ładunku, dystans jaki należy pokonać itp. Na tym etapie sporządzana jest także indywidualna wycena i umowa, która jest niezbędna do tego, by firma zajmująca się relokacją mogła przystąpić do pracy. Kolejny etap dotyczy demontażu i ładowania urządzeń na środki transportu, przy pomocy odpowiednio wyposażonych urządzeń dźwignicowych. Gdy dana maszyna zostanie przetransportowana w miejsce docelowe, dokonuje się rozładunku oraz ponownego montażu na podstawie dostępnej dokumentacji technicznej. Relokacja maszyn może odbywać się na terenie jednego zakładu lub poza nim.

Cennik relokacji maszyn – ile kosztuje relokacja?

Cennik relokacji maszyn może być różny dla każdej maszyny. Nie jesteśmy więc w stanie, w jednoznaczny sposób ustalić jednej konkretnej kwoty, jaką należy zapłacić na wykonanie relokacji, ponieważ jest ona uzależniona od bardzo wielu czynników. Na cennik relokacji maszyn wpływa między innymi ilość i wielkość przenoszonych sprzętów, a także dystans jaki trzeba pokonać by przetransportować urządzenie w określone miejsce. Dodatkowo niektóre z transportowanych urządzeń mogą wymagać zastosowania środków do transportu obiektów wielkogabarytowych, co w konsekwencji wymaga dodatkowych zabiegów organizacyjnych np. uzyskanie wszelkich potrzebnych pozwoleń. Każde zlecenie jest indywidualną sprawą. Warto również podkreślić, relokacja w prawie każdym przypadku będzie dużo mniej kosztowna, niż zakup konkretnego wyposażenia do nowego zakładu.

W większości przypadków, oferowane przez specjalistyczne firmy cenniki relokacji maszyn są ofertą poglądową. Każde zlecenie i realizacja wymagają indywidualnego podejścia do sprawy, zatem i cena takiego działania jest również indywidualnie wyliczana.

Decydując się na usługi firmy B8 Group, wybierasz wieloletnie doświadczenie i stale poszerzaną wiedzę oraz kwalifikacje specjalistów. W cenie usług firmy B8 Group możesz liczyć na najwyższą jakość profesjonalnych usług transportowych dostępnych na rynku. Dodatkowo, można poprosić o darmową wycenę danego zlecenia. Każda usługa transportowa będzie dopasowana do potrzeb klienta, a ustalana indywidualnie cena – atrakcyjna i konkurencyjna.

Założyciel firmy B8 Group
Damian Pabijańczyk

Założyciel firmy B8 Group. Wykwalifikowany inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i doradztwie inżynierskim.

Podobne wpisy