Jak wybrać najlepszą ofertę relokacji maszyn i linii produkcyjnych?

Najlepsza oferta transferu maszyn i linii produkcyjnych zapewniona przez wiarygodnego wykonawcę.
W artykule przeczytasz

Czy podczas relokacji maszyn i linii produkcyjnych warto korzystać z usług firmy zewnętrznej? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – jak najbardziej tak. Kolejne zapytanie, dotyczy jednak tego, czym konkretnie powinniśmy się kierować podczas wybierania firmy, która ostatecznie zajmie się relokacją. Każda z firm, którą będziemy brać pod uwagę zapewnia, że posiada wszelkie umiejętności i środki, które są potrzebne do tego, aby relokacja maszyn została realizowana w rzetelny, prawidłowy i bezpieczny sposób. Decydując się na konkretną firmę, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy do przeprowadzenia relokacji maszyn i linii produkcyjnych?

  • Ubezpieczenie – W pierwszej kolejności należy się zorientować, czy firma, którą jesteśmy zainteresowani posiada ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia transportowanej maszyny, czy też innych urządzeń, znajdujących się po drodze. Pamiętajmy o tym, że im większa wysokość polisy ubezpieczenia, a także im bardziej znana marka ubezpieczenia, tym lepiej.
  • Doświadczenie – Czy wybrana firma posiada odpowiednie doświadczenie, wiedzę i umiejętności w zakresie relokacji maszyn? Ten punkt powinien być dla nas obowiązkowy. W weryfikacji pomoże nam dokumentacja ze zdjęciami z poprzednich relokacji, którymi dana firma się zajmowała. Znakomitą opcją są również listy polecające, które często są dołączane do dokumentacji. Dzięki temu, wybór określonej firmy będzie znacznie prostszym zadaniem.
  • Cena – Jaka oferta powinna zwrócić naszą uwagę? Trzymajmy się zasady i nie wybierajmy najtańszej oferty. Najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo transferu, dlatego gdy będziemy porównywać oferty, zwróćmy uwagę na koszt relokacji. Zbyt niska cena, nie powinna być decydującym czynnikiem.
  • Opinie – Ten element w dużej mierze jest w stanie ułatwić nie jeden wybór. Najlepszym sposobem na ich sprawdzenie jest nic innego, jak odszukanie informacji w Internecie, które zostały zamieszczone przez osoby, korzystające z usług określonej firmy. Znakomitym pomysłem jest również kontakt z jej dotychczasowymi klientami.
    Decydując się na usługi konkretnej firmy zajmującej się relokacją maszyn i linii produkcyjnych, powinniśmy zainteresować się jej referencjami. Istotna jest tutaj powtarzalność, ponieważ jeśli firma transferowa współpracuje z kilkoma lub kilkunastoma dużymi korporacjami, to oznacza, że firma wie co robi i robi to naprawdę dobrze.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Wybierając konkretną firmę, chcemy mieć pewność, że dba ona o restrykcyjne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Jeśli pracownicy firmy, w niewłaściwy sposób będą manipulować urządzeniami, mogą w konsekwencji doprowadzić do jego uszkodzenia i do wypadku podczas którego, może ucierpieć człowiek.

Co zrobić, aby tego uniknąć? Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz maszynom podczas ich demontażu, montażu, pakowania i transportu, związane jest z przygotowaniem specjalnej dokumentacji, która dotyczy szacunku ryzyka oraz metodyki realizacji zadania. Bezpieczeństwo jest naprawdę ważnym aspektem dla każdego przedsięwzięcia, które polega na relokacji maszyn i linii produkcyjnych. Podczas ich transportu trzeba się liczyć z dużymi gabarytami i wagą przenoszonych urządzeń, a także z małą ilością miejsca.

Firma B8 Group świadczy usługi relokacji maszyn, montażu oraz demontażu maszyn, transferu całych linii produkcyjnych.

Założyciel firmy B8 Group
Damian Pabijańczyk

Założyciel firmy B8 Group. Wykwalifikowany inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i doradztwie inżynierskim.

Podobne wpisy