Sprzęty przydatne przy pracy na wysokościach

Nowoczesny, specjalistyczny i sprawdzony sprzęt potrzebny do prac na wysokościach
W artykule przeczytasz

Praca na wysokościach w sektorze budowlanym okazuje się codziennością i rutyną. Niestety, nadal pojawia się problem w odpowiednim przygotowaniu zaplecza technicznego, a także w asekuracji dla pracownika pracującego nad ziemią. Na całe szczęście, zarówno u pracowników, jak i pracodawców rośnie świadomość w zakresie prac na wysokości. Dodatkowo zwiększa się asortyment, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Sprzęt potrzebny do prac na wysokościach nie może ograniczać ruchów przy wykonywaniu określonych zleceń, a także musi być wytrzymały, gwarantując tym samym najwyższe bezpieczeństwo pracy na danych stanowiskach.

Sprzęty przydatne przy pracy na wysokościach

Firma B8 Group z całą pewnością jest zaufanym partnerem biznesowym, który wykona zlecenie w dowolnym miejscu na terenie całego kraju i za jego granicami, według ściśle określonych terminów. Oprócz wieloletniego doświadczenia, wysokich kwalifikacji, ścisłej kontroli jakości, wykwalifikowania załogi i gwarancji bezpieczeństwa realizacji zleceń, firma B8 Group posiada nowoczesny, specjalistyczny i sprawdzony sprzęt oraz znakomicie skompletowane zaplecze techniczne, dzięki któremu możliwe jest spełnienie zróżnicowanych i wymagających potrzeb klientów.
B8 Group posiada nie tylko rozbudowany park maszyn, ale także doskonale wyszkolony zespół operatorów maszyn budowlanych. Sprzęt od renomowanych producentów jest serwisowany na bieżąco i poddawany badaniom Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki temu potrzebny i niezbędny sprzęt jest gotowy do pracy w każdej chwili.
W ofercie wynajmu są zawarte sprzęty przydatne do pracy na wysokościach, a mianowicie:

  • Ładowarki teleskopowe sztywne i obrotowe,
  • Mini żurawie,
  • Żurawie terenowe,
  • Żurawie gąsienicowe,
  • Podesty nożycowe,
  • Podesty teleskopowe,
  • Podesty przegubowe,
  • Wózki widłowe,
  • Wózki widłowe terenowe.

Podstawowym celem firmy B8 Group jest przede wszystkim bezpieczeństwo pracy i ochrona powierzonego mienia. Dzięki usługom świadczonym na najwyższym poziomie, jakość wykonywanych prac będzie wysoka, podobnie jak spełnienie wszelkich oczekiwań klienta.

Praca na wysokości – dobór sprzętu dla indywidualnej ochrony

Prace wykonywane na wysokościach mają specyficzny charakter, dlatego wymagają nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także zastosowania specjalistycznego sprzętu, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie pracowników przed upadkiem. Aby sprzęt właściwie spełniał swoje funkcje, powinien zostać odpowiednio dobrany do rodzaju pracy i stanowiska oraz powinien być dostosowany do panujących warunków. Do środków ochrony osobistej, znajdujących zastosowanie przy pracach prowadzonych na wysokościach należy zaliczyć między innymi kaski, elementy łączące i kotwiczące, uprzęże przemysłowe, szelki bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, amortyzatory itp.

Zakup czy wynajem sprzętów przy pracy na wysokościach?

Kiedyś firmy kupowały potrzebny do pracy sprzęt. Aktualnie króluje moda na wynajmowanie wszelkiego rodzaju urządzeń. To niewątpliwie bardzo korzystne finansowo rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wydawać jednorazowo dużych kwot pieniędzy i można zachować płynność finansową. Jeśli posiadamy firmę i nie zajmujemy się np. pracami na wysokościach na co dzień, ale potrzebujemy wypożyczyć określony sprzęt na kilka dni, warto zdecydować się na wynajem. Wybór sprzętu na wysokościach jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy. Z tego też powodu, warto w pierwszej kolejności przeanalizować swoje potrzeby, a dopiero później udać się po odpowiednie wyposażenie.
Rosnąca liczba prac budowlanych, a także kontynuacja rozpoczętych inwestycji jest naprawdę duża. Podstawą efektywnej pracy jest skorzystanie z oferty sprawdzonego, solidnego dostawcy sprzętu budowlanego. Pamiętajmy, że najlepsi specjaliści z branży zajmują się nie tylko wynajmem określonych maszyn, ale także bezpieczeństwem. Kompleksowa oferta to ogromna wygoda dla klientów, którzy w jednym miejscu mogą otrzymać pakiet usług, niezbędnych do prac np. na wysokościach.

Założyciel firmy B8 Group
Damian Pabijańczyk

Założyciel firmy B8 Group. Wykwalifikowany inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i doradztwie inżynierskim.

Podobne wpisy