Budimet: Wymiana wkładu pieca hutniczego

Klient: Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych BUDIMET
Branża: Hutnictwo
Usługi zrealizowane dla klienta: Przygotowanie platformy | Przygotowanie torowiska | Podniesienie | Wyprowadzenie z hali | Wprowadzenie do hali
Miejsce: Miasteczko Śląskie

Zadanie

Nasi klienci wracają do nas i polecają nas dalej, bo łączymy dwa podejścia, które trudno spotkać razem gdzie indziej. Nasi zleceniodawcy narzekają, że na rynku natrafiają albo na sztywne zasady i trudną  komunikację, Tymczasem w B8 Group…

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O Kliencie

Naszym klientem było przedsiębiorstwo BUDIMET, które zajmuje się obróbką cieplną, sprzedażą paliw, transportem i handlem. Działalność handlowa obejmuje materiały budowlane, opał oraz środki do produkcji rolnej. Zadanie, z którym zwrócił się do nas klient, wiązało się z obróbką cieplną i było dla nas prawdziwym wyzwaniem.

Zadanie

W trakcie postoju remontowego Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” mieliśmy wymienić wkład pieca hutniczego. To skomplikowane przedsięwzięcie, które odbywa się raz na 10 lat. Dlaczego skomplikowane? Bo 350 ton wagi wkładu i wysoko położony środek ciężkości sprawiają, że podniesienie go wymaga szczegółowego planu i jubilerskiej precyzji.

Realizacja

Do podniesienia pieca użyliśmy czterech podnośników o łącznym udźwigu 400 ton. Aby wkład się nie zaklinował, mogliśmy go unieść maksymalnie o 1 centymetr. Nawet najmniejszy ruch wymagał więc od nas nerwów ze stali. Kiedy wkład był w górze, wtoczyliśmy pod niego zrobioną przez nas platformę osadzoną na rolkach transportowych. Następnie opuściliśmy na nią wkład i za pomocą wózka widłowego o udźwigu 16 ton oraz dwóch wyciągarek hydraulicznych wyprowadziliśmy go z hali. Było to możliwe dzięki 200-metrowemu torowisku, które przygotowaliśmy wcześniej.  Kiedy stary wkład pieca wyjechał z hali, nowy wkład wprowadziliśmy do niej w ten sam sposób i z taką samą precyzją. Aby zrealizować to wymagające zlecenie, nasi technicy potrzebowali jedynie 3 dni roboczych.

6 techników

tyle osób odpowiadało za realizację całego zadania

10 lat

tyle wynosi żywotność wkładu do pieca hutniczego

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Zwraca się uwagę, czy przy procesach logistycznych jest dokładana odpowiednia staranność. A że Państwo wykazaliście się raz, teraz kolejny, to można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Rezultat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Galeria zdjęć

Chcesz zrealizować podobny projekt ?

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.