Maka Systems: Nowe frezarki od Maka Systems dla Joysonquin

Klient: MAKA Systems GmbH
Branża: Motoryzacja
Usługi zrealizowane dla klienta: Transport | Rozładunek | Montaż | Instalacja elektryczna
Miejsce: Nersingen (Niemcy)-Wałbrzych (Polska)

Zadanie

Nasi klienci wracają do nas i polecają nas dalej, bo łączymy dwa podejścia, które trudno spotkać razem gdzie indziej. Nasi zleceniodawcy narzekają, że na rynku natrafiają albo na sztywne zasady i trudną  komunikację, Tymczasem w B8 Group…

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O Kliencie

Naszym klientem była firma MAKA Systems GmbH – niemiecki producent maszyn CNC do obróbki drewna, aluminium i tworzyw sztucznych/kompozytów. Siedziba i zakład produkcyjny firmy znajduje się w Nersingen, pomiędzy Stuttgartem a Monachium. To właśnie w tym miejscu zaczęliśmy realizację zadania, które zlecił nam klient.

Zadanie

W pierwszej kolejności musieliśmy bezpiecznie przewieźć do Polski frezarki przemysłowe, które łatwo uszkodzić w czasie transportu. Następnie zajęliśmy się rozładowaniem urządzeń w nowym miejscu, a także montażem frezarek i kabiny wygłuszeniowej wraz z instalacją elektryczną.
Realizacja tego zadania wymagała więc od nas nie tylko fachowej wiedzy, lecz także ogromnej uważności i specjalistycznego sprzętu. Przygotowania, w które zaangażowaliśmy 3 specjalistów, zajęły nam w sumie 3 tygodnie. To oni ustalili, jakiego sprzętu będą potrzebować i w jaki sposób zabezpieczyć ładunek przed uszkodzeniem. 

Realizacja

W rozładowaniu urządzeń pomogły nam 10-tonowe wózki widłowe, osprzęt dźwigowy, zwyżki oraz rolki. Wykorzystaliśmy także istniejące wyposażenie hali w postaci suwnicy. To wszystko przyczyniło się do tego, że z chirurgiczną precyzją ustawiliśmy frezarki na przeznaczonym dla nich miejscu. Ostatnim etapem naszych działań był montaż kabiny wygłuszeniowej wraz z instalacją elektryczną. Rozładunek i montaż frezarek zajął nam tylko 1 dzień dzięki temu, że wcześniej solidnie przygotowaliśmy się do realizacji

700 km

taką drogę przebyły frezarki z Nersingen do Wałbrzycha

8 osób

tylu specjalistów wzięło udział w realizacji (w tym 5 techników, 2 elektryków i 1 inżynier)

Przy powtórnym zamówieniu ważne jest zaufanie. Obserwuje się przenoszenie urządzeń, które często są kosztowne i istotne w procesie produkcyjnym. Zwraca się uwagę, czy przy procesach logistycznych jest dokładana odpowiednia staranność. A że Państwo wykazaliście się raz, teraz kolejny, to można jednoznacznie powiedzieć, że znacie się na tej pracy.

Piotr Woźniak,

Kierownik Działu inżynierii produkcji, SMAY

Rezultat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Galeria zdjęć

Chcesz zrealizować podobny projekt ?

albo jeśli wolisz możesz po prostu zadzwonić lub napisać maila.